Barcode: 40614617554549
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 170.0 kcal |
| Fat | 7.6 g |
| of which saturated | 6.6 g |
| Carbohydrates | 23.0 g |
| of which sugars | 18.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 2.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Reconstituted Skimmed Milk, Sugar, Coconut Oil, Glucose Syrup, Water, Whey Powder (Milk), Emulsifier: Mono - And Diglycerides Of Fatty Acids; Stabilisers: Guar Gum, Locust Bean Gum; Plant Extracts (Concentrated Beetroot Juice, Spirulina Concentrate),Acidity Regulator: Citric Acid; Flavourings, Colour: Curcumin.
Allergens
milk
Additives
e100
e330
e410
e412
e471
Related Products in Desserts
711 ice cream
Mint cookies and cream 711
E NOVA 4 Eco-Score C
Milchreis - Klassik
Müller
C NOVA 4 Eco-Score B
Hokey Pokey Ice cream
Much Moore
D Eco-Score A
Ice cream, espresso chip
Edy's
D NOVA 4
Gelatina sabor a Fresa
Universal
NOVA 4 Eco-Score C
Trium Chocolat
Trium,Marque Repère
E NOVA 4 Eco-Score B
fudge brownie frozen greek yogurt bars
yasso
C NOVA 4
Milchreis - Kirsche - Müller
Müller
C NOVA 4
RIZ AU LAIT SAVEUR VANILLE 4x115g
Paturages
C NOVA 4
Original Recipe Rice Pudding
Kozy Shack
C NOVA 4 Eco-Score B
Eiwit Rijstpudding Banaan
Upfront
B NOVA 3 Eco-Score B
Trium
Trium,Marque Repère
D NOVA 4 Eco-Score B