Barcode: 3116740024408
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 335.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 77.3 g |
| of which sugars | 66.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.3 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Sirop de glucose-fructose, sucre, gélatine, acidifiants (acide citrique, acide malique), correcteur d'acidité (malate de sodium), colorants (E120, E133, E170), arôme
Additives
e120
e133
e170
e296
e330
e350
e350i
e428
Related Products in Snacks
Fire tortilla chips
D NOVA 4
Taco bell chips
D NOVA 4
Mild Tortilla Chips, Mild
Taco bell
C NOVA 4
Classic Tortilla Chips, Classic
Taco bell
D NOVA 3
Alessi, biscotti savoiardi lady fingers
Alessi
D NOVA 4
Mild Tortilla Chips
Taco Bell
D NOVA 4
Alessi, cantuccini crisp cookies, cranberry
Alessi, Vigo Importing Company
D NOVA 4
Assorted Fruit Flavored Snacks, Assorted Fruit
Paw patrol
E NOVA 4
Taco Bell Cheddar Crisps
E NOVA 4
Mild sauce flavor cheddar crisps
E NOVA 4
Sfogliatine
Alessi
E NOVA 4
Oven baked spuntini savory olive oil thin crispy italian crackers, savory olive oil
E NOVA 3