Barcode: 8605038001450
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | — |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
water, carbon-dioxide, acid: citric acid, lemon aroma, sweeteners: E950, E951, E952 and E954, preservatives: E211 and E202
Additives
e202
e211
e290
e330
e950
e951
e952
e954
Related Products in Beverages
Mixed berry electrolyte water, mixed berry
B NOVA 4
Hazelnut cappuccino drink mix, hazelnut
NOVA 4
French vanilla cappuccino drink mix, french vanilla
NOVA 4
Electrolyte + water, cucumber
Hy-Vee
B NOVA 4
Chai latte drink mix, chai latte
Hy-Vee
NOVA 4
Salted caramel hot cocoa drink mix, salted caramel
Hy-Vee
NOVA 4
Dark Cappuccino Drink Mix
Hy-Vee
NOVA 4
Lemon electrolyte water, lemon
B NOVA 3
Pink lemonade italian soda
Hy-Vee Select
E NOVA 4
Drink Mix
Hy-Vee
NOVA 4
Blood orange italian soda
Hy-Vee
E NOVA 4
Iced Tea Drink Mix
Hy-Vee
NOVA 4