Barcode: 0012000230639
Bubly Burst Watermelon Lime
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no added sugar
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CARBONATED WATER, CLARIFIED LIME JUICE CONCENTRATE, NATURAL FLAVOR, CITRIC ACID, POTASSIUM BENZOATE (PRESERVES FRESHNESS), ACESULFAME POTASSIUM, SUCRALOSE, ZINC GLUCONATE, CALCIUM DISODIUM EDTA (TO PROTECT FLAVOR), VITAMIN E ACETATE, CARROT JUICE CONCENTRATE (COLOR).
Additives
e212
e330
e385
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Zehnerleis
Rio d'Oro, Aldi, Top Sweets
E NOVA 4
Milchdrink - Schokolade
Aldi, Milsani, Molkerei Gropper
D NOVA 4
Granatapfel
rio d'oro
D NOVA 1
Rhabarber-Nektar
rio d'oro
D NOVA 3
Trinkjoghurt - Vanille
Aldi, Milsani, NÖM
E NOVA 4
Kefir
Milsani
B NOVA 1
Dattelsirup
Bio
NOVA 1
Rote Bete Saft
Schneekoppe
C NOVA 1
Milchdrink - Bananen-Geschmack
Aldi, Milsani, Molkerei Gropper
D NOVA 4
Sauerkrautsaft
Schneekoppe
C NOVA 3
Trink Joghurt Zitrone-Limette
Milsani
D
Mojito Alkoholfreier Cocktail
Jacobi Scherbening, rio d'oro
E NOVA 4