Barcode: 0074323029062
BubuLubu (unidades)
by Ricolino
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 371.0 kcal |
| Fat | 7.1 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 77.1 g |
| of which sugars | 60.0 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, chocolate flavored coating (sugar, hydrogenated palm oil, cocoa, whey (milk), maltodextrin, corn syrup,milk protein, nonfat milk, corn starch, sorbitan triestearate, soy lecithin, iodized salt, artificial flavor), water, gelatin, citric pectin, citric acid, sodium citrate, artificial flavors, soy protein, artificial color (red no. 40).
Allergens
gelatin
milk
soybeans
Additives
e322
e322i
e330
e331
e428
e440
Related Products in Snacks
Tuiles gout crème et oignon
Monoprix
D NOVA 4
Assortiments de biscuits
Monoprix, Monoprix Gourmet
E NOVA 4
Cake aux carottes râpées
Monoprix Gourmet
D NOVA 4
Petit beurre au chocolat au lait
Monoprix,Monoprix Bio
E NOVA 3
Brioche tressée
MONOPRIX GOURMET
C NOVA 4
Bûche pâtissière mousse marron mousse vanille
Monoprix, Monoprix Gourmet
E NOVA 4
Sprits chocolat au lait pur beurre
Monoprix
E NOVA 4
Madeleines nature
Monoprix
D NOVA 4
Biscuits chocolat au lait - Cœur au lait
MONOPRIX, MONOPRIX BIO!
E NOVA 4
Pain d'épices pur miel
Monoprix,Monoprix Bio,Vondelmolen
D NOVA 3
Bûche pâtissière mousse noix de coco, compotée de mangue
Monoprix, Monoprix Gourmet
D NOVA 4
Le cookie Pistache
Monoprix
E NOVA 4