Barcode: 8000605151710
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 466.0 kcal |
| Fat | 19.0 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 61.0 g |
| of which sugars | 19.0 g |
| Fiber | 7.0 g |
| Proteins | 8.3 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Farina di frumento (37,5%), farina di cereali (25%) [avena (23%), orzo (0,5%), riso (0 5%) farro (grano)(0,5%), grano saraceno (0.5%)], olio di girasole, zucchero, sciroppo di zucchero invertito, crusca di frumento (4.9%) agenti lievitanti: carbonato acido di sodio ed ammonio-tartrato monopotassico, estratto di malto d'orzo, sale, aromi.
Related Products in Snacks
Caramel macchiato biscuits thins
D NOVA 4
Minis cookie bites
D NOVA 4
Devil's food cookies
Clover Valley, Back To Nature Foods Company Llc
E NOVA 4
Snack well's, mini chocolate creme sandwich cookie
E NOVA 4
Devil's food cookie cakes
E NOVA 4
Rickland orchards, greek yogurt coated almonds
Rickland Orchards
E NOVA 4
Devil's food cookies
D NOVA 4
Snack well's, biscuit thins
D NOVA 4
Caramel Bites
Rickland Orchards
E NOVA 4
Snackwell's, minis cookie bites, chocolate chip
D NOVA 4
Oh Sooo Buttery Popcorn
POPSMITH
E NOVA 4
Rickland orchards, gree, greek yogurt coated almonds
Rickland Orchards
E NOVA 4