Barcode: 8000139910166
Bucatini 14
by Garofalo
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
green dot
pgi
pasta di gragnano igp
Categories
Available in
germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 351.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semola di _GRANO_ duro
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Orange Juice
Tree Top
D NOVA 1
Fruit smoothie
E NOVA 4
100% apple juice
C NOVA 1
Honeycrisp 100% apple juice
D NOVA 1
Fresh pressed 100% pure juice
D NOVA 1
Fruit punch 100% juice
E NOVA 4
100% orange juice
D NOVA 1
Apple juice
C NOVA 1
100% apple juice from concentrate
Tree Top Inc.
C NOVA 1
100% juice from concentrate
C NOVA 1
100% honeycrisp apple juice
D NOVA 1
Apple berry juice
E NOVA 4