Barcode: 8005121000061
Bucatini 6
by Divella
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
iso 22000
kosher
non eu agriculture
eac
eu agriculture
eu non eu agriculture
green dot
kosher parve
made in italy
Categories
Available in
albania, argentina, australia, bolivia, bosnia and herzegovina, chile, costa rica, france, germany, italy, mexico, montenegro, new zealand, norway, serbia, singapore, south africa
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 360.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 72.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semola di grano duro, acqua 12.5%.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Dolce Di natura
Parmalat, Santal
C NOVA 4
dolce di natura pera
Parmalat, Santal
C NOVA 4
ACE Dolce di Natura
Santal
C NOVA 4
Dolce di natura albicocca
Parmalat, Santal
C NOVA 4
Passierte Tomaten
Parmalat, Pomito
C
Riso con calcio
Santal
C NOVA 4
Pizza & Pasta-Sauce
Parmalat, Pomito
B NOVA 4
Bevanda a base di succo di arancia rossa
Parmalat, Santal
NOVA 4
Soja Calcium
Santal
B NOVA 4
Anna ai funghi
Parmalat
E NOVA 4
Refresh Ace
Parmalat, Santal
E NOVA 4
Dolce di natura
Parmalat, Santal
B NOVA 4