Barcode: 4061463946836
Bucatini al Bronzo
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 358.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 72.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Hartweizengries. Kann Spuren von Soja und Senf enthalten.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hummus
PC • Loblaws
B NOVA 3
Wild Blueberry Fruit Spread
PC Organics • Loblaw’s
B NOVA 4
Tortillas, Wheat
PC Organics • Loblaws
D NOVA 4
Pain de mie
PC Biologique
C NOVA 3
Roasted Red Pepper Hummus
President's Choice
B NOVA 3
Veggie Bites - Corn, Carrot, and Kale
President's Choice
C NOVA 4
Nitro Black Cold Brew Coffee
President's Choice
B NOVA 4
Caramelized Onion Hummus
President's Choice
C NOVA 4
Loads of all dressed
Le choix du président
D NOVA 4
Individually Quick Frozen Cauliflower
President's Choice
NOVA 1
Jumbo seedless raisins
PC Organics
D NOVA 3
Brussels Sprouts, frozen
PC Organics • Loblaws
A NOVA 1