Barcode: 8004690051207
Bucatini n. 12
by La molisana
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 351.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 3.8 g |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pâtes alimentaires de blés dur
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Spelt Right, Artisan Spelt Bread, Rosemary
Spelt Right Foods Llc
C NOVA 3
Organic pure olive oil
C NOVA 2
Takis Crisps Fuego
takis
E NOVA 4
Organic Cold Pressed Extra Virgin Olive Oil
B NOVA 2
Everything bagels
A NOVA 4
CHIPPZ
E NOVA 4
Tostadas Salted, Oven Baked Corn Tostadas
Sanissimo
C NOVA 3
Organic light tasting olive oil
C NOVA 2
Spelt Right, Whole Grain Artisan Spelt Bread
Spelt Right Foods Llc
B NOVA 3
Organic extra virgin olive oil
Newman's Own, Newman's Own Inc.
NOVA 2
Chip's sabor Fuego Limón
Barcel
E NOVA 4
Zombie takis
Taki
E NOVA 4