Barcode: 0010978200067
Bucatini N°6
Labels
no gmos
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.1 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 73.2 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Drum wheat semolina.
Recipes with Similar Ingredients
Nonna Rosetta'S Bucatini All'Amatriciana
7 ingredients
Bucatini Pasta With Shrimp And Anchovies
9 ingredients
Broken Pasta With Mushroom, Onion, And Crispy Spam®
14 ingredients
Sauteed Leek And Fennel Pasta
12 ingredients
Bucatini All'Amatriciana
9 ingredients
Bucatini With Sausage, Peppers, And Onions
14 ingredients
Spicy Shrimp Bucatini - Blue Apron
8 ingredients
Greek Pastitsio
19 ingredients
Bucatini With Pancetta, Cheese And Eggs
7 ingredients
Bucatini With Chicken Marinara
15 ingredients
Good Fennels Pasta (Rachael Ray)
12 ingredients
Bucatini With Pancetta And Tomatoes
7 ingredients
Related Products
Back-Camembert
Milbona
D NOVA 4 Eco-Score C
Seelenwärmer Grieß
Dr. Oetker
NOVA 4
Pur boeuf
L'étal du Boucher
C
Simplement Bon - 25% de Sel*
Fleury Michon
NOVA 4 Eco-Score D
Kichererbsen
Beste Ernte, Netto MD
A NOVA 3 Eco-Score B
Shirataki de Konjac
Gayelord Hauser
A NOVA 4
Mor Olive Oil 500ml
B NOVA 2 Eco-Score E
Bruschetta
Ankerkraut
C NOVA 1
Mischstreichfett, gesalzen
Gut und Günstig
E NOVA 3
Te a Te
Lebe Gesund