Barcode: 5400119505017
Bûche Sainte Maure
by Delhaize
Labels
green dot
nutriscore
nutriscore grade d
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 295.0 kcal |
| Fat | 24.8 g |
| of which saturated | 17.6 g |
| Carbohydrates | 1.7 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 16.3 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
lait de chèvre pasteurisé, sel, ferments lactiques, coagulants
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Brânză fină de burduf
Pui de drag
Mexican style part skim milk queso asadero cheese
D NOVA 3
Rice Pudding
Reynaldos
C NOVA 4
four cheese and onion seasoned shaped potato snacks
M&S Food
D NOVA 4
fromage frais lissé
B NOVA 1
Die Streichzarte aus Butter und Rapsöl ungesalzen
Weihenstephan
D NOVA 2
Pure Isolate Whey Protein Vanilla Custard
Pure Isolate,AMP,GNC
NOVA 4
Reynaldo's, queso menonita mexican style fresh cheese
D NOVA 3
Pro Performance 100% Whey Protein Creamy Strawberry
Pro Performance,GNC
NOVA 4
Pro Performance 100% Whey Protein Vanilla Cream
Pro Performance,GNC
B NOVA 4
Organic semi-skimmed milk
marks & spencer
B
Wensleydale with blueberries
M&S
D NOVA 4