Barcode: 3444630000240
Bûchette Cendrée Biologique
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
green dot
ab agriculture biologique
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 217.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 12.0 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Lait de chèvre pasteurisé*, sel, présure, ferments, cendres. *Ingrédient issu de l'agriculture biologique.
Related Products in Dairies
Queso Blanco Fresh Semi - Soft Cheese
El Viajero
D NOVA 3
Wisconsin Farms, Premium Muenster Cheese
Wisconsin Cheese Group Inc.
D NOVA 3
Muenster Deli-Style Cheese
Wisconsin Farms
D NOVA 3
BIO SALUD PINEAPPLE
E NOVA 4
*probiotic cultured dairy beverage
E NOVA 4
Cultured Dairy Beverage
E NOVA 4
La morenita, queso quesadilla melting cheese
D NOVA 3
La morenita, queso quesadilla melting cheese
D NOVA 4
Bio Salud! Probiotic Drink, Cultured Dairy Beverage, Strawberry
Wisconsin Cheese Group Inc.,El Viajero
C NOVA 4
El Viajero, Queso Quesadilla Part Skim Milk Melting Cheese
Wisconsin Cheese Group Inc.
D NOVA 3
Queso Quesadilla Mexican style cheese for melting
La Morenita
D NOVA 4
Cultured Dairy Beverage
El viajero
E NOVA 4