Barcode: 3276550191827
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 332.0 kcal |
| Fat | 6.5 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 56.3 g |
| of which sugars | 5.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.5 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
farine de blé, eau, graines de sésame 3 %, sel, farine d'orge maltée 0,6 %, levure, gluten de blé, farine de blé maltée, agent de traitement de farine, acide ascorbique
Additives
e300
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Whole wheat
A NOVA 1
Vegetable Broth
Sam's Choice
B NOVA 4
Sliced sourdough rye boule
C NOVA 3
Peppercorn medley grinder
Member's Mark
A NOVA 1
Sweet Corn Cake, Sweet Corn
Great value
D NOVA 4
Whole wheat linguine
A NOVA 1
Whole wheat rotini, whole wheat macaroni product
Great Value
A NOVA 1
Vegetable Broth
Great Value
C NOVA 4
Sliced sourdough boule
C NOVA 3
Whole Wheat Penne
Great Value
A NOVA 1
Breadsticks
C NOVA 4
Pure Peanut Oil
Member's mark food service
B NOVA 2