Barcode: 4061458083331
Buchstabenkekse
by choco Bistro
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 417.0 kcal |
| Fat | 10.7 g |
| of which saturated | 4.9 g |
| Carbohydrates | 67.2 g |
| of which sugars | 18.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.4 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
30 % Vollkorndinkelweizenmehl, Weizenmehl, Zucker, Palmöl, Oligofruktosesirup, Weizenstärke, 1,6% Honig, Backtriebmittel: Natriumcarbonate, Ammoniumcarbonate; Speisesalz, Aroma, Emulgator: Lecithine.
Allergens
gluten
Additives
e322
e500
e503
Related Products in Snacks
Caramel au beurre salé
Carabon
E
Craquant au caramel
Biscuiterie PDR/PA
E NOVA 3
Le crakou
E NOVA 4
Galettes Bretonnes
Biscuiterie De La Pointe Du Raz
D NOVA 3
Galettes bretonnes
Biscuiterie de Camaret
E NOVA 3
Galettes Bretonnes
E NOVA 3
Galettes bretonnes
D NOVA 3
Palets Bretons au beurre de Baratte
E
Caramel au sel de Noirmoutier
E NOVA 4
Caramel au beurre salé
Carabon
E NOVA 4
Confiserie Reglisse
Paul heumann
E NOVA 4
Galettes au blé noir
E NOVA 4