Barcode: 4010355238641
Buchweizen
by DmBio
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
eg öko verordnung
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 346.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Buchweizen* aus biologischer Landwirtschaft
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Muesli croustillant chocolat
E NOVA 4
Salade de fruits
D NOVA 1
Knusper Müsli Mandel-Paranuss
Happy Harvest
D NOVA 3
Rizskása étcsokoládéval és inulinnal
Happy Harvest
D NOVA 4
Pringles Pizza
Pringles
NOVA 4
Galettes de pommes de terre
Charcuterie Muller
C NOVA 3
Pan kornspitz
B NOVA 4
Spaghetti complets bio
Natur aktiv
A NOVA 1
Semi di lino
Happy harvest
B NOVA 1
Gluténmentes toast szeletek
Enjoy free!,Aldi
C NOVA 4
Fruit spread
World Market
D NOVA 4
Uvetta
SweetValley
D NOVA 1