Barcode: 4005561003565
Buchweizen Flocken
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
bioland
de oko 001
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 346.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 3.7 g |
| Proteins | 9.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Buchweizen Flocken
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Flocons d'avoine complets
Crownfield, Lidl
A NOVA 1
Confettura extra rabarbaro alpino
Azienda agricola della fara
D NOVA 3
Pavé épeautre
Intermarché, La Campanière
C NOVA 4
emmental
La Vie Claire
D NOVA 4
Sonnenblumenkerne Geschält
Happy Harvest
A NOVA 1
Pain complet bio tranché
C NOVA 3
Pain aux olives noires
D NOVA 4
Applesauce
A
tofu moelleux
pangniu food
A NOVA 3
Coulis de framboises cuit à la marmite
Atelier des goûts fruités
C
Hi8 Original Muesli
Flahavan's
C NOVA 3
m&s udon noodles
B NOVA 3