Barcode: 0840229303946
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 326.0 kcal |
| Fat | 5.8 g |
| of which saturated | 4.7 g |
| Carbohydrates | 32.6 g |
| of which sugars | 16.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 39.5 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Premium Collagen Protein Blend (Collagen, Partially Hydrolyzed Whey Isolate), Glycerin, Water, Sugar, Crushed Peppermint (Cane Sugar, Corn Syrup, Lemon Juice Color, Natural Peppermint Oil), Palm Oil, Palm Kernel Oil, Cocoa With Alkali, Gelatin, Natural Flavors, Cultured Dextrose, Nonfat Milk Powder. May contain peanuts and tree nuts. Gluten-free.
Additives
e422
e428
Related Products in Dietary Supplements
Greens & Superfoods
Bloom
NOVA 4
Mm
Unknown
NOVA 4
Bio Whey
Nutristat
NOVA 4
Greens & Superfoods
Bloom
NOVA 4
Mm zero
Muscle Milk
A
Birthday Cake Protein Oats
Freaking Protein Oats
NOVA 4
Whey Protein Vanilla
Cvs Pharmacy
E NOVA 4
Double Chocolate Plant-Based Protein Shake
Evolve
A NOVA 4
Prenatal multivitamins
Cvs Pharmacy
C NOVA 4
Womens daily multivitamin
Cvs Pharmacy
NOVA 4
melatonin gummies
NOVA 4
melatonin 5 mg gummies
D NOVA 4