Barcode: 0768395502577
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 65.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, water, titanium dioxide (for color), artificial flavor, red 3, red 40, blue 1, yellow 5, yellow 6.
Additives
e102
e110
e127
e129
e133
e171
Related Products in Specific Products
Bio Bourbon Vanillenzucker
Lecker's
E NOVA 2
Superhalm
Wisefood
A NOVA 4
Karottenbrot Backmischung
dm bio
C NOVA 3
Italian Recipe Snack Tray
Park Street Deli
E NOVA 3
Die essbare Tasse, Schoko
Crispy Cup
E NOVA 4
Mehlmischung Glutenfrei
REWE frei von
C NOVA 4
Porridge oats
Co Op
A NOVA 1
Spagetti
Albhof
NOVA 4
Disney Baumschmuckstern
Disney
E NOVA 4
Essbare Trinkhalme
wisefood
A NOVA 4
Angel delight strawberry magic
C NOVA 4
Gluten free homestylye chunky chips
morrisons
C NOVA 4