Barcode: 5029806017178
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 560.0 kcal |
| Fat | 34.0 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 58.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sugar, cocoa fat, dry whole milk, unsweetened chocolate, glucose syrup, soy lecithin added as emulsifier, natural peppermint oil, natural vanilla flavor, beetroot red added as color.
Related Products in Snacks
Mini cookies chocolat
Delhaize
E NOVA 4 Eco-Score C
Mini wafelki orzechowe
Carrefour,Carrefour Classic
E NOVA 4 Eco-Score C
Tender heart cookies
Delhaize
E NOVA 4 Eco-Score C
White Chocolate Cranberry Cookies
Delhaize
E NOVA 4 Eco-Score C
Kruidcakemix
Home Made
NOVA 4
Speculoos original
Delhaize
E NOVA 3 Eco-Score D
Double chocolate
Delhaize
E NOVA 4 Eco-Score D
Tortillas chips
Camarillo
D NOVA 3 Eco-Score B
all-purpose baking mix
food club
NOVA 4
Spéculoos au chocolat au lait belge
Jules Destrooper
E NOVA 4 Eco-Score B
CARAMEL CHOCO
Barebells
NOVA 4
Dark Chocolate With Chopped Almonds
Great Value
E NOVA 4 Eco-Score D