Barcode: 0691355853931
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 516.0 kcal |
| Fat | 29.7 g |
| of which saturated | 17.2 g |
| Carbohydrates | 54.7 g |
| of which sugars | 45.3 g |
| Fiber | 6.2 g |
| Proteins | 4.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dark chocolate (sugar, cocoa butter, cocoa mass, soy lecithin [emulsifier[, and natural vanilla extract), red and white mint inclusions (sugar, corn syrup, partially hydrogenated soybean and cottonseed oil, peppermint oil, titanium dioxide, red #40, and soy lecithin).
Additives
e129
e171
e322
e322i
Related Products in Snacks
Elisen-Lebkuchen
Lebküchnerei Woitinek
D NOVA 4
Lebküchnerei woitinek
Lebküchnerei Woitinek
D NOVA 4
Quarksnacks Kokos
Quarki
E NOVA 4
Pufuletti
C NOVA 3
Tahin Helva
Ekonomik
E NOVA 4
Quarksnacks Erdbeere 3er-Pack
Quarki
E NOVA 4
Feinste Weiße Schokolade
NO SUGAR SUGAR
E NOVA 4
Quarksnacks Vanillegeschmack 3er-Pack
Quarki,Quanilla
E NOVA 4
Chips de pomme bio
BioSanica
C NOVA 3
Brownie aux Noix
Simply Raw
D NOVA 3
Pufuletti
Naschmonster
B NOVA 3
Original Nüremberger Elisen-Lebkuchen
Lebküchnerei Woitinek, Woitinek
D NOVA 3