Barcode: 0049696995139
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 429.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 64.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, glucose syrup, water, citric acid, artificial flavors, titanium dioxide (for color), artificial colors (red 40, yellow 5, blue 1).
Additives
e102
e129
e133
e171
e330
Related Products in Snacks
Organic Apple Strawberry Fruit On The Go
Materne, Materne North America Corp., GoGo SqueeZ
A NOVA 1
Organic Apple Cinnamon Fruit On The Go
Materne, Materne North America Corp., GoGo SqueeZ
A NOVA 1
Apple Strawberry Fruit On The Go
Materne, Materne North America Corp., GoGo SqueeZ
A NOVA 1
Organic Apple Apple Fruit On The Go
Materne,Materne North America Corp., GoGo SqueeZ
NOVA 1
Apple Cinnamon Fruit On The Go
Materne, Materne North America Corp., GoGo SqueeZ
A NOVA 1
Toasted coconut chips chocolate
E NOVA 4
Organic Apple Peach Fruit On The Go
GoGo SqueeZ
NOVA 1
Apple Grape Fruit On The Go
Materne, Materne North America Corp., GoGo SqueeZ
A NOVA 1
Organic applesauce
A NOVA 1
Organic and unsulphured apricots
D NOVA 1
Organic Apple Banana Fruit On The Go
Materne, Materne North America Corp., GoGo SqueeZ
A NOVA 1
M&M's Crispy 340g
M&M's, Mars
E NOVA 4