Barcode: 0018000138913
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 455.0 kcal |
| Fat | 21.2 g |
| of which saturated | 10.6 g |
| Carbohydrates | 60.6 g |
| of which sugars | 39.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Sugar, enriched flower bleached(wheat flour, NIACIN, iron, diamond monoitrate, riboflavin, folic acid), palm oil, peppermint, flavored bits(sugar, palm, kernel oil, palm, oil, modified cornstarch, corn, cereal, yellow corn soy lecithin, natural peppermint flavor, salt, red 40), water. Contains 2% or less of: eggs, baking powder(baking, baking soda, sodium aluminum phosphate), salt
Allergens
eggs
Additives
e129
e322
e322i
e500
e500ii
e541
Related Products
Jersey Mike's Subs, Peanut Butter Cookie, Davids
Jersey Mike's Subs
E
Tagliatelle
San Fabio
A NOVA 1
Vegane Haselnuss
Food for Future, Penny
E NOVA 3
Papa John's, Egg & Cheese On Original Crust, Pizza For One, 1 Slice
Papa John's
D
Vegane Salz-Karamell
Food for Future, Penny
E NOVA 3
Bio Frischkäse
Penny
D NOVA 3
Joghurt Stracciatella
Penny
C NOVA 4
Baskin Robbins, Nutty Coconut Ice Cream, 2.5 Oz Scoop
Baskin Robbins
E
Rigatoni Porcini
Gustoria, Jütro, Penny
C NOVA 4
Pasta quattro fromaggi
Gustoria
C NOVA 4