Barcode: 0837246002341
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 594.0 kcal |
| Fat | 43.8 g |
| of which saturated | 34.4 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 40.6 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Vegetable oil (palm kernel oil, palm oil), sugar, cocoa powder processed with alkali, whey powder, candy cane pieces (cane sugar, rice syrup, coconut oil, natural beet juice, soy lecithin, natural peppermint oil), emulsifier: soy lecithin, vanilla extract.
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Az extra, peanut candy
NOVA 3
Crunchy Granola Bar Cookie Butter
Kodiak
D NOVA 4
Banging Bizarre
The Chocolate Smiths
E NOVA 4
Crunchy Granola Bars Cookie Butter
Kodiak
D NOVA 4
Chewy Granola Bar Chocolate Chip
Kodiak Cakes
D NOVA 4
Trail Bars
Kodiak
D NOVA 4
Chewy Granola Bar Peanut Butter Chocolate Chip
Kodiak
NOVA 4
Chewy Granola Bar S'mores
Kodiak Cakes
D NOVA 4
Kodiak cubs waffles
C NOVA 4
Chocolate Chip
Kodiak Cakes
D NOVA 4
Colombie terroir Cordoba
Millesime Chocolat
E NOVA 4
Cranberry Chocolate Chip
Kodiak
D NOVA 4