Barcode: 0079200230500
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 81.3 g |
| of which sugars | 75.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dextrose, corn syrup, and less than 2% of maltodextrin, hydrogenated coconut oil, malic acid, calcium stearate, egg albumen, mono - and diglycerides, carnauba wax, artificial flavors, color added, blue 1, blue 2 lake, red 40 lake, yellow 5, yellow 5 lake, yellow 8.
Additives
e102
e129
e132
e133
e296
e471
e903
Related Products in Snacks
Chipchas Mix de Batata, Arracacha, Yuca y Remolacha
Chipchas
D
Brownie Artesanal
Chocolov
E NOVA 4
Kibo Chips de Garbanzos Sabor a Caramelo
KiboFoods
E
Mezcla De Mani, Mani Confitado, Maiz, Almendras Y Arandanos
La especial
E NOVA 1
Galletas de Garbanzo Sabor Natural
Karavansay
E
Seeds Sabor Ají Jalapeno
Seed
E
Nachiros Tradicional (Op. Orégano y picante)
Nachiros
E NOVA 1
Baked Chips Papa Criolla Paramo Snacks
Paramo Snacks
B
Rosquillas Integrales de Arroz + Garbanzos
Naturela
C NOVA 3
Chips de Plátano Maduro
Plátano
D
Galleta Vainilla Chips de Chocolate Mostro
Mostro
C NOVA 4
Expandido de Maíz y Quinoa Sabor a Limón
Mostro
D