Barcode: 0090076200824
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 86.7 g |
| of which sugars | 66.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, citric acid, malic acid, natural and artificial flavors, artificial. colors: (red 3, red 40, red 40 lake, blue 1, blue 1 lake, blue 2, blue 2 lake, yellow 5, yellow 5 lake, yellow 6, yellow 6 lake, titanium dioxide).
Additives
e102
e110
e127
e129
e132
e133
e171
e296
e330
Related Products in Baking Decorations
0230 Choc-Au-Lait™ Gourmet White Baking Chips
Guittard, Guittard Chocolate Company
E NOVA 4
Semi-Sweet Chunks
Nestlé Toll House
E NOVA 4
English Toffee Bits
Heath
E NOVA 4
SEMl-SWEET CHOCOLATE STYLE BAKING CHIPS
LILYS
NOVA 4
Semi-Sweet Morsels
Nestle Toll House
C
Decorating icing, green
E NOVA 4
Dark chocolate No Sugar Added Baking Chips
Bake Believe
C NOVA 4
Semi-Sweet Chocolate Flavored Baking Chips
Bake Believe
C NOVA 4
Milk Chocolate Style Baking Chips
Lily's
NOVA 4
Milk Chocolate Morsels
Nestlé Toll House
E NOVA 4
Milk Chocolate Baking Chips
Best Choice
E NOVA 4
whipped topping reduced fat
food club
D NOVA 4