Barcode: 6130433000262
Candy Choco 1L
by candia
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
fsc
fsc mix
Categories
Available in
algeria, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 82.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 12.8 g |
| of which sugars | 11.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lait partiellement écrémé reconstitué : 90%, chocolat en poudre: 5% (cacao, sucre, arôme vanille), sucre, vitamines (B1, B2, B3, B5, B6, B8, B9, B12, D, E), additifs à des fins alimentaires : stabilisants (SIN 471, SIN 412, SIN 407, SIN 450), épaississant (SIN 1422).
Allergens
milk
Additives
e1422
e407
e412
e450
e471
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Genki ramune blueberry
Genki
E NOVA 4
Apple & Elderflower High Juice
M&S
NOVA 4
Levité Manzana 1.5L
Villa Del Sur
D NOVA 4
Pera
Placer
E NOVA 4
Zitrone Pur Direktsaft
Hitchcock
B NOVA 1 Eco-Score D
Diet Coke
Coca-Cola
C NOVA 4
Alkaline water
B NOVA 1
Tonic water
Coca-Cola
E NOVA 4
Sprite
sprite
E NOVA 4
Sweet and sour
Fused by fiona
E NOVA 4
Aloe Drink
NOVA 4 Eco-Score C
Acqua Panna Glass Bottle Mineral Water
Nestlé,Acqua Panna,San Pellegrino
A