Barcode: 0041420001536
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 435.0 kcal |
| Fat | 15.2 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 73.9 g |
| of which sugars | 65.2 g |
| Fiber | 4.3 g |
| Proteins | 8.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, peanuts, corn syrup, corn syrup, modified food starch (corn), acacia (gum arabic), confectioner's glaze (shellac), artificial flavor, carnauba wax, white mineral oil, red 40, yellow 5, yellow 6, blue 2.
Additives
e102
e110
e129
e132
e414
e903
e904
e905
e905a
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Apple Sauce
Compliments
A NOVA 1
Huile d'avocat pure
Compliments
B NOVA 2
Whole Kernel Corn
B
Smooth Almond Butter
Compliments
D NOVA 1
Original Trail Mix
Best Buy
D NOVA 3
Watermelon Beverage
Compliments
E NOVA 4
Breadsticks & Cheese
Compliments
E NOVA 4
Sliced Carrots
Compliments
A NOVA 3
Homestyle Instant Mashed Potatoes
Best Buy
NOVA 4
Pure & Natural No Pulp Orange Juice
Compliments
C NOVA 1
Graham Pie Crust
Compliments
E NOVA 4
Multigrain Melba Toast / Biscottes Melba multigrains
Compliments
D