Barcode: 0814109020377
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 467.0 kcal |
| Fat | 26.7 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 63.3 g |
| of which sugars | 36.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Peanut butter coating (sugar, fractionated palm kernel oil, peanuts, milk, nonfat milk, peanut flour, hydrogenated palm kernel oil, salt, soy lecithin, natural flavor), popcorn, sunflower oil, sugar, butterfinger (corn syrup, ground roasted peanuts, sugar, molasses, less than 1% of hydrogenated palm kernel oil, yellow corn flour, salt, cocoa, dairy product solids, natural flavor, nonfat milk, soy lecithin, monoglycerides, annatto color, cornstarch, soybean oil, tbhq and citric acid (to preserve freshness)).
Allergens
milk
peanuts
Additives
e319
e322
e322i
e330
Related Products in Snacks
Cookies N Crème
Hershey’s
E NOVA 4
Hershey's Cookies 'N' Cream
Hershey's
E NOVA 4
Eat-More
Hershey
E NOVA 4
Eat-More
Hershey
E NOVA 4
Peanut Glosettes
Hershey
E NOVA 4
Hershey's cookies n creme
Hershey's
E NOVA 4
Hershey's cookies n creme
Hershey's
E NOVA 4
Eat-More
Hershey
E NOVA 4
Cerises au marasquin
E NOVA 4
Raisin Glosettes
Hershey
E NOVA 4
Cookies 'n' Creme Pretzels
Hershey's
E NOVA 4
Cherry Blossom
Hershey's
E NOVA 4