Barcode: 0061966000558
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 450.0 kcal |
| Fat | 12.5 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 85.0 g |
| of which sugars | 72.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, Hydrogenated palm kernel oil, Glucose, Corn starch, Cocoa powder, Soy lecithin, Gum arabic, Colours (Tartrazine)
Additives
e102
e322
e322i
e414
Related Products in Snacks
Raw Cha Cha, Brazil Nut Bliss Joy Chocolat Bar
Raw Cha Cha Enterprises Llc
E NOVA 3
Salty Almond Butter
Raw Cha Cha Enterprises Llc
E NOVA 3
Strawberry coconut
D NOVA 3
Chocolate chip
D NOVA 3
Bespoke, Crackers With Whole Grain Oats, Garlic And Thyme
Bespoke Provisions Inc.
D NOVA 3
Light & crispy white cheddar cheese crackers
Cheddies
E NOVA 4
Apple chips
C NOVA 3
Apple Chips
Nature's Treats
C NOVA 3
Macadamia chocolate bar
YES BAR
D NOVA 3
Nikki's Hot A**, Cool Kettle Potato Chips
Nikki's Hot Ass Products
D NOVA 3
Raw cha cha, peppermint patty chocolat
Raw Cha Cha
E NOVA 3
Cheesy Crackers Classic Sea Salt
Cheddies
E NOVA 4