Barcode: 0011300130700
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 920.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 230.0 g |
| of which sugars | 184.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SUGAR, CORN SYRUP, SALT, HONEY, SOY PROTEIN, GELATIN, CONFECTIONER'S GLAZE, DEXTROSE, ARTIFICIAL FLAVOR, TITANIUM DIOXIDE COLOR, YELLOW 6, YELLOW 5, RED 3, BLUE 1.
Additives
e102
e110
e127
e133
e428
Related Products in Undefined
Gummy Worms
Island Snacks
E NOVA 4
Muffin & Bread Mix
Ach Food Companies Inc.
E NOVA 4
Pumpkin Seeds
Island Snacks
E NOVA 3
High Energy Mix
Island Snacks Inc.
D NOVA 4
Snack Squares
Goodness Knows
E NOVA 3
Japanese Peanuts
Island Snacks
E NOVA 3
Gummy Bears
Island Snacks Inc.
E NOVA 4
Gourmet Taco Seasoning
Spice Islands, Ach Food Companies Inc.
E NOVA 3
Chile Garbanzos Y Limon
Island Snacks Inc.
D NOVA 3
Golden Berry Blend
Trader's Joe's
D NOVA 3
Milk Chocolate With Rum Raisin
Associated Brands Industries Ltd
E NOVA 4
Chile Habas Y Limon
Island Snacks Inc.
D NOVA 3