Barcode: 0011822734011
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 366.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 90.0 g |
| of which sugars | 73.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, contains less than 2% of the following: salt, glycerine, egg whites, confectioner's glaze, natural and artificial flavors, mineral oil, honey, carnauba wax, vegetable oil (coconut and canola oil), artificial colors (includes yellow 6, yellow 5, red 40, blue 1).
Additives
e102
e110
e129
e133
e422
e903
e905
e905a
Related Products in Snacks
Rochers glacés vanille coeur cara.b.salé - X8 104g
Super U, U Saveurs, U
E NOVA 4
Biscuits Galettes suédoises aux flocons d'avoine nature 14 Biscuits Galettes - 100g
U
E NOVA 4
Paniers Feuilletés Noix de St-Jacques*, Surgelés
U
D NOVA 4
Chocolat au lait aux amandes,noisettes et noix de pécan et pointe de sel Tablette de 200g
U
E NOVA 4
Biscuits Galettes suédoises aux flocons d'avoine nature 14 Biscuits Galettes - 100g
U
E NOVA 4
Chocolat noir éclats de pécan
U
E NOVA 4
Chocolat au lait aux amandes,noisettes et noix de pécan et pointe de sel Tablette de 200g
U
E NOVA 4
Palmiers au pavot
U
E NOVA 4
Mini cheeseburgers, x10 155g
U
D NOVA 4
Tuiles goût kebab
U
D NOVA 4
Paniers feuilletés aux noix de St Jacques 4x100g
U
D NOVA 4
Mini hot dogs x7 - 110g
U
D NOVA 4