Barcode: 0018894809531
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 355.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 90.3 g |
| of which sugars | 74.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, contains less than 2% of the following: salt, glycerine, egg whites, confectioner's glaze, natural & artificial flavors, mineral oil, honey, carnuba wax, coconut oil, yellow 6, yellow 5, red 40, blue 1.
Additives
e102
e110
e129
e133
e422
e905
e905a
Related Products in Snacks
Milk chocolate with almonds, almonds
E NOVA 4
Food club, honey roasted peanuts, honey
Food Club
D NOVA 4
All natural, rippled potato chips, rippled
D NOVA 3
Butterscotch discs candies
E NOVA 4
Original soft & tender beef jerky, original
E NOVA 4
Original potato chips, original
D NOVA 3
Gummy bears candies
E NOVA 4
Teriyaki soft & tender beef jerky, teriyaki
E NOVA 4
Raspberry filled dark chocolate, raspberry
E NOVA 4
Milk chocolate
E NOVA 4
Pure dark chocolate
E NOVA 4
Food club, candies, chocolate, peanuts
Food Club
E NOVA 4