Barcode: 0041420215216
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 359.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 89.7 g |
| of which sugars | 71.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, confectioner's glaze (shellac), salt, dextrose, gelatin, sesame oil, artificial flavor, honey, yellow 6, yellow 5, red 3.
Additives
e102
e110
e127
e428
e904
Related Products in Snacks
Chocolate chunk cookies
E NOVA 4
Chewy pretzel bars, peanut chocolate chunk
D NOVA 4
Baked snack crackers, original
Winn-Dixie
E NOVA 4
Potato chips, dill pickle
D NOVA 4
Fig Bars
Winn Dixie
E NOVA 4
Cookies, chocolate chip
Winn Dixie
E NOVA 4
Pecan shortbread cookies, pecan
E NOVA 4
Whole wheat crackers
D NOVA 3
Oyster crackers, soup & chili
Winn Dixie
D NOVA 4
Thin wheat crackers
D NOVA 4
Rich & crisp crackers, light flaky buttery
E NOVA 4
Baked snack crackers, cheddar cheese
Winn Dixie
D NOVA 4