Barcode: 0052548556587
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 92.5 g |
| of which sugars | 67.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, contains less than 2% of the following: salt glycerin, egg whites, confectioner's glaze (shellac, coconut oil, ethanol), natural and artificial flavors, mineral oil, honey, carnauba wax, coconut oil, artificial colors (fd&c yellow #6, yellow #5, red #40, blue #1).
Additives
e102
e110
e129
e133
e1510
e422
e903
e904
e905
e905a
Related Products in Snacks
Barres cereales fruits rouges
Cora
D NOVA 4
12 Cookies tout chocolat
Nature bio
E NOVA 4
Crocodiles, Sachet De 250 Grammes, Marque Cora
Cora
E NOVA 4
Soufflés salés
Cora
D NOVA 4
Mini bonbons Cora
Cora
E NOVA 4
Truffes Fantaisie
Auteuil
E NOVA 4
Beignets de crevettes
Cora, Groupe Louis Delhaize
D NOVA 3
Sablés pur beurre Bio
Nature Bio
E NOVA 3
8 Pains au chocolat
Cora
E NOVA 4
6 Barres Céréales Pomme Verte
Cora
D NOVA 4
Assortiment de confiserie
Cora
NOVA 4
Bonbons gélifiés goût Cola
Cora
E NOVA 4