Barcode: 0085737678203
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 393.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 92.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, salt, glycerine, egg whites, confectioner's glaze, natural & artificial flavors, mineral oil, honey, carnauba wax, coconut oil, yellow #6, yellow #5, red #40, & blue #1.
Additives
e102
e110
e129
e133
e422
e903
e905
e905a
Related Products in Snacks
Barra Proteica Natural
Ki-bar
NOVA 3
Galletas Integrales con Avena y Limon
Integralia
NOVA 4
Galletitas Orgánicas Avena & Miel
Cachafaz, Orgánicas
C NOVA 4
Galletitas dulces con algarroba y chia
ibope
NOVA 4
Coco choco
Nonna Vitta
NOVA 4
Galletitas Orgánicas Cacao & Miel
Cachafaz,Orgánicas
D NOVA 4
Galletitas Integrales con Cacao y Naranja
Integralia
C NOVA 4
Leche Surtidos
Trini
NOVA 4
Vauquita
Vauquita
NOVA 4
Galletitas dulces con sabor a chocolate
Aglu
D NOVA 4
Aglu Galletitas Dulces con sabor a Limón
Aglu
C NOVA 4
Almendras con chocolate con leche
Chocolart
E NOVA 4