Barcode: 0679079499314
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 90.0 g |
| of which sugars | 75.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Sugar, Corn syrup, Salt, Glycerine, Egg whites, Confectioner's glaze, Natural and artificial flavours, Mineral oil, Honey, Carnauba wax, Coconut oil, Artificial colours.
Additives
e422
e903
e905
e905a
Related Products in Snacks
Mini Muffin Bites
Kirkland
E NOVA 4
Tartelettes abricot
Auchan
E NOVA 4 Eco-Score C
Petites barres au lait x24
Auchan
E NOVA 4 Eco-Score D
Premium Milk & Dark Chocolate Covered Almonds
Trader Joe's
E NOVA 4 Eco-Score E
Súper Cookies
Taifeld’s
D NOVA 4 Eco-Score C
Barras Kellogg's All Bran rellenas de fresa
Kellogg's
D NOVA 4 Eco-Score C
Original water cracker
Damora
D NOVA 3 Eco-Score B
Pain d'épices au miel bio
Auchan, Auchan Bio
D NOVA 4 Eco-Score A
Restaurant Style Tortilla Chips
Lucerne
NOVA 3 Eco-Score B
Boudoirs 400g
Chabrior
D NOVA 4 Eco-Score B
Maltesers
Maltesers, Mars
NOVA 4
Protein Dark Choc & Cranberry
Carmans
NOVA 4