Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 365.0 kcal |
| Fat | 11.8 g |
| of which saturated | 4.1 g |
| Carbohydrates | 63.5 g |
| of which sugars | 50.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Sugar, water, bleached enriched wheat flour (flour, niacin, reduced iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), vegetable oil (palm, soybean, canola and/or palm kernel), cornstarch, corn syrup, eggs, salt, leavening (sodium acid pyrophosphate, baking soda, monocalcium phosphate, sodium aluminum phosphate, aluminum sulfate), nonfat milk, mono-and diglycerides, egg whites, food starch-modified, whey, wheat starch, citrus fiber, soy lecithin, xanthan gum, polysorbate 60, polyglycerol esters of fatty acids, gum arabic, potassium sorbate (preservative), natural & artificial flavors, glycerin, sodium stearoyl lactylate, wheat protein, yellow 5, yellow 6, datem, calcium stearoyl-2-lactylate, sodium carboxymethylcellulose, methylcellulose.
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Monster munch
Lorenz
Czekolada śmietankowa z ksylitolem
Bartfan
Taccos Bacon flavour
Lorenz
Chrupki ziemniaczane o smaku ketchupu.
Lorenz
Monster munch XXL bag original
Lorenz
Cocnut & Ginger Candy
Asia Flavours
Monster Munch Mr BIG
Lorenz
Батончик марципановий у шоколаді, з апельсиновою цедрою
Wolność
Baton wysokobiałkowy Peanut Butter
Go Active
Curly Mexican style
Curly, Lorenz
Chillers
Lorenz
purella ciasteczko
purella superfoods