Barcode: 0074013515035
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 344.0 kcal |
| Fat | 4.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 46.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, partially hydrogenated soybean oil, modified corn starch, mono & diglycerides, salt, soy lecithin (an emulsifier), dextrose, high fructose corn syrup, gelatin, partially hydrogenated palm kernel and palm oils, artificial color (yellow #5, yellow #6, red #3), artificial flavor.
Additives
e102
e110
e127
e322
e322i
e428
e471
Related Products in Snacks
4 beignets framboise
D NOVA 4
Galette frangipane spider man
Leclerc
E NOVA 4
Mix Max
Balconi
E NOVA 4
Galettes bretonnes pour beurre
Trégor Océane
E NOVA 3
Saveur vanille
Herbalife
NOVA 4
Trancetto Cacao
Balconi
E NOVA 4
Les savoureuses meringues au cacao
Biscuits & Gourmandises
E NOVA 3
Gâche tranchée
(sans marque)
D NOVA 4
Cookie fruits secs prêt à manger
pret à manger
E
Pains aux raisins
Leclerc
D
Pains au chocolat
Les 3 meuniers
E NOVA 4
Palets bretons
NOVA 3