Barcode: 0041420024696
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 355.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 90.3 g |
| of which sugars | 74.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, confectioner's glaze (shellac), salt, dextrose, natural and artificial flavors, gelatin, honey, titanium dioxide [color], sesame oil, red 40.
Additives
e129
e171
e428
e904
Related Products in Snacks
Kouign Amann
Biscuiterie de la Baie du Mont Saint Michel
E NOVA 4
Maxi Meringues
Pat'Boul de Provence
E NOVA 3
Biscuits de riz
Psp
D NOVA 4
Caramel au beurre salé
Abbaye De Landevennec, Abbaye Saint Guénolé
E NOVA 3
Confiseries aux sésames
Paris Store
E NOVA 3
Navettes Provençales spécialité artisanale
Pat'Boul de Provence
E NOVA 4
Confiserie à la cacahouète
PSP, Paris Store
E NOVA 3
Confisiers aux sésames
E NOVA 3
Caramels au lait
Polonia
E NOVA 4
Palets caramel beurre salé
E NOVA 3
Kouign Amann
Biscuiterie de la Baie du Mont Saint-Michel
E NOVA 4
Biscuits Salés (Mélange Sec, Préparé)
Leader Price
D NOVA 3