Barcode: 0816350023725
Candy corn sugar cookie, candy corn
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 423.0 kcal |
| Fat | 9.6 g |
| of which saturated | 3.9 g |
| Carbohydrates | 76.9 g |
| of which sugars | 38.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.9 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Glucose powder, corn starch, dextrin, magnesium stearate, gum arabic, artificial flavor, carnauba wax, shellac, artificial colors (yellow 5, red 40, blue 1).
Additives
e102
e129
e133
e1400
e414
e572
e903
e904
Related Products in Snacks
Gâteau de roi
Migros Bio
D NOVA 4 Eco-Score B
Brioche des rois
ERHARD LIDL
E NOVA 4 Eco-Score C
Frangipane
Delhaize 365
E NOVA 4
Tartelette Frangipane
E
Couronne rois briochée nature 350g
La Fournée dorée
D NOVA 4 Eco-Score C
Salted Caramel
Skinny Dream
E NOVA 4
Galette briochée 230g
BPA
E NOVA 4 Eco-Score C
Galette des rois chocolat
Brioche Pasquier
E NOVA 4 Eco-Score C
Brioche des Rois Fleur d’Oranger
Leader Price
D NOVA 4 Eco-Score C
Couronne des rois aux fruits confits
Podis
D NOVA 4 Eco-Score C
La Couronne des rois - Brioche
La Fournée Dorée
D NOVA 4 Eco-Score D
Maltesers Truffles
Maltesers
E NOVA 4