Barcode: 0070896329189
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 75.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, maltose syrup, water, citric acid, artificial flavored, fd&c red #3, fd& c red #40, fd&c blue #1, fd& c yellow #5, titanium dioxide (color).
Additives
e102
e127
e129
e133
e171
e330
Related Products in Baking Decorations
Maraschino Cherries
Always Save
D NOVA 4
SEMl-SWEET CHOCOLATE STYLE BAKING CHIPS
LILYS
NOVA 4
Baking chips, butterscotch
E NOVA 4
Chocolate chips, milk
E NOVA 4
Whipped topping
C NOVA 4
Chocolate chips, semisweet
E NOVA 4
Premier white morsels
E NOVA 4
Baking chips, real semi-sweet chocolate
E NOVA 4
Whipped topping, lite
D NOVA 4
Dairy whipped topping
D NOVA 4
Milk Chocolate Baking Chips
Best Choice
E NOVA 4
Dairy whipped topping, original
Giant Eagle
D NOVA 4