Barcode: 0609454651907
Candy fan
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 93.3 g |
| of which sugars | 86.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Dextrose, calcium stearate, tapioca dextrin, confectioner's glaze (shellac), carnauba wax, natural flavors, coloring includes (turmeric, beta carotene, beet powder).
Additives
e1400
e160a
e160ai
e903
e904
Related Products in Snacks
Banana Bread Bites
Graze
C NOVA 4
graze cherry bakewell oat boosts
Graze
C NOVA 4
Cocoa Orange Oat Boosts
Graze
C NOVA 4
sweet and salty chocolate crunch
graze
D NOVA 4
peri peri crunch
graze
C NOVA 4
Lift Bars
Soreen
C
chilli and lime protein nut crunch
graze
D NOVA 4
Lemon Drizzle Flapjack
Graze
C NOVA 4
Honey Roast crunch creations
Graze
C NOVA 3
Chocolate Hazelnut
Graze
D NOVA 4
Marmite nuts
Graze
C NOVA 4
Smoky Barbecue Crunch
graze
C NOVA 4