Barcode: 0076839559152
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 389.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 94.4 g |
| of which sugars | 94.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dextrose, Corn Syrup, Cornstarch, Magnesium Stearate, Citric Acid, Maltodextrin, Artificial Flavors, Gum Arabic, Shellac, Titanium Dioxide (For Color), Yellow 5 Lake, Blue 1 Lake, Red 3, Blue 2, Yellow 6, Carnauba Wax.
Additives
e102
e110
e127
e132
e133
e171
e330
e414
e572
e903
e904
Related Products in Snacks
Original
Mingua Beef Jerky
E NOVA 4
Rahat lokum
E NOVA 4
Natural style beef jerky
E NOVA 4
Natural style beef jerky
E NOVA 4
CAJUN Seasoned
Mingua Beef Jerky
E NOVA 4
Rahat lokum
E NOVA 3
Fig mini rolls strudel
E NOVA 4
Natural style beef jerky
E NOVA 4
Jelly candies with fruit
E NOVA 4
Natural style* beef jerky
E NOVA 4
Natural style beef jerky
E NOVA 4
Petit biscuit
E NOVA 4