Barcode: 7350010277767
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 366.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 86.7 g |
| of which sugars | 73.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, invert sugar syrup, water,corn starch, glucose syrup, citric acid, tartaric acid, carrot concentrate, natural raspberry aroma, coconut oil, carnauba wax
Additives
e330
e334
e903
Related Products in Snacks
Hej Natural
HE (Y) BITE NATURAL
D NOVA 3
Mango & Maracuja
buah
C NOVA 3
Vollmilchschokolad Osterlamm
Franz Hauswirth Ges. m. b. H.
E NOVA 4
Gegrillte Borettane Zwiebeln
Pasta fino
D NOVA 3
churros
Vefo GmbH
D NOVA 3
Tanzania 100% Cocoa Crunchy Trinitario
Georgia Ramon
E
Sankt Nikolaus
Vivat!
E NOVA 4
Misfortune Cookie
D NOVA 4
Crispy Protein Bar crunchy brownie
Hej natural
NOVA 4
Pfifferling Schokolade 70%
Georgia Ramon
E NOVA 3
Das natürliche Kaubonbon
buah
C NOVA 3
Monster Lecker
Pechkeks
E NOVA 4