Barcode: 7350010277750
Candy Fish Röding Raspberry
by Kolsvart
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 366.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 86.7 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, invert sugar syrup, water, corn starch, glucose syrup, citric acid, colored with concentrate (black carrot), natural flavor, coconut oil, carnauba wax., Contains: Coconut.
Additives
e330
e903
Related Products in Gummy Candies
Gummi Candy
Albanese
D NOVA 4
Swedish Berries
Maynards
E NOVA 4
percy pig gummy candy
M&S
C NOVA 4
Sour Strawberry Gummies
Joyride
C NOVA 4
SUPER SOUR SCANDINAVIAN SWIMMERS
TRADER JOE'S
E NOVA 4
Gummy Busters Crunchy & Chewy Sour Candy
JoyRide
C NOVA 4
Skittles Gummies
Skittles
E NOVA 4
Sour Gummy Cockato
bettergoods
D NOVA 4
Krabby Patties Sour
Frankford
E NOVA 4
Peach Rings
The Candy Shop
NOVA 4
12 Flavor Gummi Bears
Albanese
D NOVA 4
Gummy Candy
Peelerz
E NOVA 4