Barcode: 0011213033570
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 325.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 82.5 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, cornstarch, modified cornstarch, natural and artificial flavors, fd&c red 40, yellow 6, yellow 5, blue 1.
Additives
e102
e110
e129
e133
Related Products in Snacks
Jahodové řezy
Erlenbacher
E NOVA 4
Sahne Toffees
Original Sahne Muh-Muhs
E NOVA 4
Pastilles Alpenkraft
Salus
E NOVA 4
Madeleines mit Rosinen
PICO Food
E NOVA 4
Meruňkový koláč
Erlenbacher
D NOVA 4
Toffee Sauce
Original Muh-Muhs
E NOVA 4
Lollipop Rainbow
Candy Boom
E NOVA 4
Madeleines
Pico Food
D NOVA 4
Madeleines, mit Kakao
PICO Food
E NOVA 4
Magdalenas Mit Kakao
Magdalenas
D NOVA 4
Sucette Rocks
E NOVA 4
Jablečný koláč
Erlenbacher
C NOVA 4