Barcode: 5400787031979
Candy lace
by Lutti
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
green dot
Categories
Available in
belgium, france, luxembourg
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 363.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 79.0 g |
| of which sugars | 52.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | — |
Ingredients
Glucose-fructosestroop, TARWEBLOEM, Suiker, Dextrose, Palmolie, Voedingszuur (Citroenzuur), Concentraten (Appel, Pompoen, Tomaat,Radijs), Aroma, Antioxidanten (Ascorbinezuur, E306), Glansmiddel (Hydroxypropylcellulose).
Additives
e300
e306
e330
e463
Related Products in Snacks
Schoko Waffeln
K-Classic,Kaufland,Bisquiva
E NOVA 4
Шоколадови бонбони Бренди Brandy Beans
Kaufland K-FAVOURITES
E
Schoko Kuvertüre Zartbitter
K-Classic, Kaufland
E
Blockschokolade
K-Classic, Kaufland, Ludwig Czekolada
E NOVA 4
Halloween Popcorn
K-Classic
D NOVA 4
Müsliriegel Haselnuss
k classic
C NOVA 4
Kuchen
Kaufland
E NOVA 4
biscuit
K Classic
D NOVA 3
Schweizer Schokolade
Kaufland, Kaufland bio
NOVA 4
Macarons Sèlection
Kaufland
E NOVA 4
Schokowaffeln Zartbitter
Bisquiva,K-Classic,Kaufland
E NOVA 4
Brause Bonbons
E NOVA 4