Barcode: 0768395498184
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 391.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 95.7 g |
| of which sugars | 78.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, water, isomalt, lactic acid, sodium lactate, citric acid, artificial flavor, blue 1.
Additives
e133
e270
e325
e330
e953
Related Products in Snacks
Light mini 100% real semisoft cheese + crackers
E NOVA 4
Natural apple sauce
A NOVA 1
Cheese & crackers
E NOVA 4
Cinnamon apple sauce
B NOVA 3
Mini light 100% real semisoft cheese + crackers snack
Bel Brands Usa, Babybel
E NOVA 3
Assorted chocolates
E NOVA 4
Caramel, Strawberry Creme, Orange Creme, Cocoa Truffle, Chocolate Caramel Chocolate, Caramel, Strawberry Creme, Orange Creme, Cocoa Truffle, Chocolate Caramel
Elmer chocalate
E NOVA 4
Mini cheese & crackers
E NOVA 4
The laughing cow, cheese dippers creamy swiss with classic breadstics
E NOVA 4
Dippable cheese and breadsticks
The Laughing Cow
E NOVA 4
Creamy white cheddar cheese dippers spreadable cheese with breadsticks
The laughing cow
E NOVA 4
Old fashioned apple sauce
C NOVA 4