Barcode: 2000121003209
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 381.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 92.0 g |
| of which sugars | 85.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dextrose, Maltodextrine, Säuerungsmittel: Citronensäure, Aromen, Farbstoffe: E129, E102, E133, Trennmittel: Magnesium-Stearat (E572).
Additives
e102
e129
e133
e330
e572
Related Products in Snacks
Cookies de germinados con limón y sésamo
SaludViva
NOVA 3
Signature, select, white chocolate with blueberry
Signature
E NOVA 4
Select milk chocolate with hazelnuts
C NOVA 4
Applesauce
C NOVA 4
Marsh, butter pound cake
E NOVA 4
Dark chocolate with almonds & blueberries, almonds & blueberries
D NOVA 4
Applesauce
B NOVA 4
Unsweetened applesauce
A NOVA 1
78% cacao dark chocolate
Safeway Select,Safeway
D NOVA 4
Cinnamon applesauce
C NOVA 4
Unsweetened applesauce
A NOVA 1
Dark chocolate with cranberry, orange & honey granules, cranberry, orange & honey
Signature
E NOVA 4